ELSA Słubice

Grupa Lokalna ELSA Słubice zrzesza studentów prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Jesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się zespołem. Działamy od maja 2001 r. jako Grupa Inicjatywna, a 17 listopada 2001 r. uchwałą Walnego Zebrania Delegatów ELSA Poland w Międzyzdrojach otrzymaliśmy status Grupy Lokalnej.

Naszym terenem działania jest przede wszystkim Collegium Polonicum i region lubuski, dzięki czemu nasz wydział prawa został włączony w ogólnopolski program współpracy naukowej. Specyfika naszej grupy wynikająca z dwukierunkowego programu studiów obejmującego naukę zarówno polskiego jak i niemieckiego prawa ułatwia nam postrzeganie tego przedmiotu w ponadnarodowym kontekście.

Dlatego też za cel postawiliśmy sobie wzbogacenie ogólnopolskiego programu edukacji prawniczej o elementy, które do tej pory były w nim nieobecne, a których znaczenie w chwili, w której Polska jest członkiem Unii Europejskiej, jest nie do przecenienia. Naszym sztandarowym projektem jest Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego, organizowany co roku w listopadzie/grudniu.

 

Nasz adres
ELSA Słubice
Collegium Polonicum
ul. T. Kościuszki 1
69-100 Słubice