Index

Magazyn Studencki

Deloitte – dlaczego warto u nas pracować?

Deloitte to różnorodność usług, branż i ludzi. Codziennie ćwierć miliona specjalistów w 150 krajach pomaga klientom w zakresie audytu, konsultingu strategicznego, technologicznego, zarządzania ryzykiem, doradztwa finansowego, podatkowego i prawnego.

W Polsce Deloitte zatrudnia ponad 2 500 ekspertów w 9 miastach – Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Rzeszowie. Pracownicy mówią, że firma zapewnia im dobry start zawodowy, a ich praca to wyzwania intelektualne i możliwość ciągłego rozwoju oraz zbierania cennych życiowych doświadczeń. Wśród załogi są absolwenci i studenci niemalże wszystkich kierunków i specjalności. Wielu z nich to prawnicy, którzy jako miejsce pracy najczęściej wybierają Kancelarię Prawną Deloitte Legal i zespół doradztwa podatkowego. Co sprawia, że radcowie, mecenasi, adwokaci, ale też magistrzy prawa, wiążą swoją karierę z Deloitte?

Globalna firma = doskonały start zawodowy

Kancelaria Prawna Deloitte Legal jest nie tylko w piątce największych kancelarii w Polsce, ale również silną globalną marką. Zatrudnia najlepszych studentów i absolwentów prawa ze wszystkich krajowych uczelni. Lokalnie zespół tworzy ponad 100 prawników – głównie radców prawnych i adwokatów.  Deloitte Legal w Polsce jest częścią międzynarodowej sieci kancelarii prawnych stowarzyszonych z Deloitte Legal, obecnym w 80 krajach, co stwarza możliwości rozwoju w zróżnicowanym środowisku.

Kancelaria Deloitte Legal realizuje projekty na rzecz największych przedsiębiorstw na rynku. Świadczy kompleksowe usługi w zakresie wszystkich zagadnień prawnych, m.in. fuzji i przejęć, prawa korporacyjnego, finansów i bankowości, prawa handlowego, nieruchomości, prawa konkurencji, prawa pracy, prawa energetycznego, ochrony danych osobowych, prawa farmaceutycznego, prawa upadłościowego i naprawczego, zamówień publicznych, ochrony własności intelektualnej.

Dodatkowo, zespół Kancelarii wykorzystuje efekt synergii płynący ze współpracy z pozostałymi działami Deloitte, co pozwala na kompleksową realizację wielu projektów.

Możliwość pracy z dużymi klientami i okazja do pracy z najlepszymi ekspertami w branży to powody dla których młodzi wybierają karierę w Deloitte Legal. – Każdego roku do naszej kancelarii dołącza grono młodych, ambitnych absolwentów prawa. Zapewniamy im intensywny rozwój i gwarantujemy szybkie nabywanie praktycznych umiejętności. Od pierwszych dni stają się pełnoprawnymi członkami zespołu i realizują powierzone im zadania. Nad ich pracą czuwają doświadczeni prawnicy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczaniem. Swoją pracą wspierają nas w prowadzonych projektach dla Klientów – mówi Krzysztof Moczulski, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Polsce i Europie Środkowej.  

Kancelaria jest doceniana w branży. W tym roku została ponownie wyróżniona w publikacji „The Legal 500 EMEA” – prestiżowym zestawieniu kancelarii prawniczych, rekomendowanych przez klientów Kancelarii oraz inne firmy prawnicze. Ponadto zajmuje 5 miejsce w rankingu Rzeczypospolitej „Kancelarie Prawnicze 2018” – pod względem liczby prawników z pełnymi uprawnieniami zawodowymi, a także zdobyła wyróżnienie Chambers Europe 2018 w kategorii „Recognized Practitioner”.

Renoma Kancelarii sprawia, że doświadczenie zdobyte w trakcie praktyk jest cennym elementem w rozwoju kariery zawodowej młodych ludzi i dla wielu początkiem kariery w Deloitte.

Doświadczenie w największej firmie doradztwa podatkowego  

Szeroką ofertę zatrudnienia dla prawników ma także dział doradztwa podatkowego. Według Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”, Deloitte od lat jest liderem polskiego rynku doradztwa podatkowego pod względem liczby doradców podatkowych. W 2018 roku otrzymał również tytuł firmy doradztwa podatkowego obsługującej najwięcej spółek notowanych na giełdzie oraz znalazł się na podium w kategorii najwyższych przychodów (osiągniętych w 2017 r.).

W Polsce zespół tworzy ponad 650 specjalistów i doradców podatkowych. Zakres działań jest bardzo różnorodny od tworzenia strategii podatkowych przedsiębiorstw, po proponowanie innowacyjnych rozwiązań takich jak taxCube™ (system informatyczny automatyzujący rozliczenia podatkowe u ponad 200 przedsiębiorców w Europie).

Doradcy podatkowi świadczą kompleksowe usługi w zakresie m.in. VAT, cła i akcyzy, CIT, PIT, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, legalizacji pobytu i zatrudnienia obcokrajowców, cen transferowych, fuzji i przejęć, due dilligence, outsorcingu księgowo – płacowego, litigation, czy tworząc i optymalizując narzędzia informatyczne dla celów podatkowych. Realizują projekty dla podmiotów z różnych branż m.in. finansowej (ubezpieczanie, banki, firmy leasingowe), nieruchomości czy energetycznej.

Doświadczenie w doradztwie podatkowym można zdobywać pod okiem najlepszych ekspertów – m.in. Pawła Banasika, Partnera Associate, który w swoim dorobku ma tytuł zwycięzcy w najbardziej prestiżowym rankingu doradców podatkowych organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.  Zapytany dlaczego poleca pracę w doradztwie mówi: – Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że przed młodymi stoi większa szansa rozwoju, gdy trafią do takiej dużej organizacji jak Deloitte od początku, bo tutaj będą mieli większe możliwości rozwijania swoich kompetencji profesjonalisty i menedżera. Dodatkowo elastyczny czas pracy sprawia, że nie musisz być w biurze codziennie od 9 do 18. Mnie jako szefa interesuje tylko to, żeby cel, który sobie postawiliśmy został zrealizowany. Wiem, że młodym ludziom takie podejście bardzo odpowiada.

Prawnik w doradztwie podatkowym

Na pracę w doradztwie podatkowym najczęściej decydują się absolwenci prawa, którzy nie do końca widzą swoją przyszłość zawodową w kancelarii prawniczej. Już podczas studiów, część osób zaczyna myśleć o rozwoju w podatkach. Benefitem dołączenia do Deloitte Doradztwo Podatkowe jest wsparcie w zdobywaniu uprawnień Doradcy Podatkowego – Deloitte pokrywa koszty egzaminów, przyznaje też urlop naukowy na przygotowanie się do nich. Pracownicy otrzymują również wsparcie kolegów z zespołu, którzy egzaminy mają już za sobą.

Rozwój gwarantowany, a co jeszcze?

Do Deloitte prawników przyciąga także przyjazna kultura organizacyjna. Partnerskie relacje w zespołach, otwarta komunikacja, konstruktywny merytoryczny feedback – tworzą podatny grunt na rozbudzenia w pracownikach odwagi do realizacji ciekawych projektów. Firma rozwija w ludziach ich potencjał, dając im przestrzeń do rozwoju, wsparcie merytoryczne, zaplecze technologiczne, administracyjne i finansowe. Wszystko to poszerzone o konkurencyjną ofertę benefitową i Program Employee Well-being sprawia, że jest to miejsce w którym chce się pracować. Aktywna drużyna sportowa Deloitte Adventure Team, świeże owoce w biurach, zestaw herbat dla smakoszy, pyszna kawa i mobilne zielone kropki, czyli wypożyczalnia rowerów dla pracowników Deloitte to istotny dodatek do oferty.

Deloitte to po prostu dobry wybór. I kropka.

Sponsor Strategiczny

Partner Główny

Partner Główny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Partner

Partner

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Strategiczny

Sponsor Wspierający

Sponsor Wspierający

Sponsor Strategiczny

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Naukowy

Partner Pro Bono

Partner Pro Bono

Partner Pro Bono

Sponsor Wspierający

Sponsor Wspierający

Partner Edukacyjny

Partner Pro Bono

Partner Pro Bono

Patron Programu Praw Człowieka

Slider
© 2023 Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Wszystkie prawa zastrzeżone

Szukaj

Strona korzysta z plików cookies

Na naszej stronie wykorzystujemy tzw. pliki cookies. Dzięki nim możemy świadczyć Państwu usługi oraz dostarczać treści na najwyższym poziomie.