Ogólnopolski Moot Court „Civilis”

NOWY PROJEKT ELSA Poland!

Na poziomie międzynarodowym ELSA organizuje dwa bardzo duże projekty, którymi są Moot Courty: John H. Jackson Moot Court Competition oraz The European Human Rights Moot Court Competition. W Polsce w zeszłym roku zorganizowaliśmy mooty w 4 miastach. Czas na ogólnopolską symulację rozprawy sądowej z zakresu prawa i postępowania cywilnego. Prezentujemy Wam Moot Court “Civilis”!

Ogólnopolski Moot Court z prawa i procedury cywilnej “Civilis” będzie konkursem drużynowym, w którym uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić się w roli pełnomocników, a także zweryfikować umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania pism procesowych oraz oratorstwa w praktyce!


“Civilis” opiera się na symulacji rozprawy sądowej, podczas której drużyny złożone z 2-4 osób wcielają się w pełnomocników reprezentujących strony w postępowaniu cywilnym.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów.

  1. Zadaniem drużyn podczas I etapu będzie stworzenie pisemnych stanowisk obu stron sporu na podstawie fikcyjnego stanu prawnego.

  2. 8 najlepszych drużyn zakwalifikuje się do II etapu, gdzie podczas rozgrywek ćwierćfinałowych w formie ustnej zaprezentują przed Sądem Konkursowym argumenty wylosowanej strony procesowej.

Zwycięzcy awansują do półfinału, a następnie do wielkiego finału w których reprezentować będą argumenty obu stron sporu. W trakcie wszystkich rozgrywek II etapu drużyny mają 25 minut na wystąpienie, podczas którego członkowie Sądu Konkursowego mogą zadawać im pytania. Po wysłuchaniu wypowiedzi oponentów, każda z drużyn ma prawo do pięciominutowej repliki. 

A jeśli jeszcze nie wiecie dlaczego warto wziąć udział w Moot Courcie to zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, bo Elsowicze mają już niemałe doświadczenie, nawet na arenie międzynarodowej!

Partnerem głównym konkursu jest największa globalna firma prawnicza Dentons. To właśnie w jej warszawskiej siedzibie, która znajduje się w kompleksie Elektrownia Powiśle odbędzie się finał Konkursu. Partnerem merytorycznym Konkursu jest Naczelna Rada Adwokacka.Wysoki standard wydarzenia – gwarantowany!Tutaj znajdziesz regulamin konkursu, link do zapisów oraz kazus konkursowy!Odwiedź naszego facebooka aby być na bieżąco z dalszymi informacjami na temat Moot Court “Civilis”!
Image

Koordynator Projektu

Wiceprezes ds. Działalności Naukowej
Justyna Helbing

© 2023 Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Wszystkie prawa zastrzeżone

Szukaj

Strona korzysta z plików cookies

Na naszej stronie wykorzystujemy tzw. pliki cookies. Dzięki nim możemy świadczyć Państwu usługi oraz dostarczać treści na najwyższym poziomie.